14
اردیبهشت

کاشت مو در کرج

کاشت مو در کرج

کاشت مو در کرج در حقیقت روش برداشت ریشه‌های مو از قسمت‌های پر پشت مو و کاشت در قسمت‌های کم پشت مو می باشد .به طور کلی این روش ساده‌ترین و نتیجه بخش ترین راه درمان برای افزایش رشد مو معرفی شده است. در سالهای اخیر روشهای زیادی برای کاشت مو معرفی شده است. که هریک برای افراددارای شرایط لازم اجرا می شود.

کاشت مو در کرج در چند جلسه انجام می‌شود

یکی از مهم‌ترین سؤالات که بیشتر مراجعیین درباره آن سوال می کنند پیگیری زمان و روند درمان کاشت مو در کرج می‌باشد. در این مورد باید گفت که تعداد جلسات لازم برای کاشت مو در کرج بستگی به نوع کاشت مو دارد و نمی توان زمان دقیقی برای آن در نظر گرفت.

ولیکن می توان گفت که بیشتر مراجعین، تنها با یک جلسه درمان، نتیجه مورد نظر خود را مشاهده خواهند نمود؛ و این در حالی است که برخی دیگر به جلسات درمانی بیش‌تری نیازخواهند داشت.

روش های کاشت مو در کرج

همانطور که می دانید ریزش مو و طاسی از مواردی است که اغلب افراد برای درمان آن اقدام می کنند. روش های متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد که هر کدام دارای مزیت ها و معایب خود را دارد. رایج ترین روش های کاشت مو که در سالهای اخیر رایج شده است

روش پانچ برای کاشت مو در کرج (PUNCH)

در این روش موها به صورت دسته ای برداشته می شود و در محل مورد نظر با استفاده ازایجاد سوراخ هایی در پوست سر، کاشته می شود. امروزه این روش به دلیل حالت مصنوعی بودن آن کاربرد چندانی ندارد.

روش کاشت مو FUT

در روش کاشت مو FUT پزشک شما یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده بر می دارد. این مو حاوی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت که هر گرافت در حقیقت شامل ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تار مو است.

بعد از برداشت محل عمل ترمیم می شود و چون خط برداشت در مسیر رویش موها است محل ترمیم دیده نمی شود. سپس گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی توسط پزشک شما جدا شده و آماده جهت کاشت می شود.

کاشت مو در کرج به روش FIT

کاشت مو در کرج به روش FIT معمولاً پزشک موها را ازپشت سر و بالای گوشها انتخاب می کند. بطور تقریبی بسته به نیاز فرد ۳ الی ۵ واحد فولیکولی موجود در بانک مو خارج می شود،وپزشک با به بوجود آوردن شکاف های ریز این گرافت ها را در ناحیه مورد نظر پیوند می زند. از برخی جهات می توان گفت که روش کاشت موی FIT مانند روش FUT است.

کاشت مو در کرج به روش SUT

روش کاشت مو SUT نسبت به روش کاشت مو FIT و FUT، روشی به روزتر و جدیدتری محسوب می شود . در کاشت مو به روش SUT تمامی مراحل کاشت مو در یک جلسه انجام می‌گیرد حال‌ آنکه در روش‌های کاشت مو FUT و FIT حداقل شما در چند جلسه پشت سرهم باید این نوع کاشت را انجام دهید

یکی از ویژگی های که می توان برای کاشت مو به روش SUT بیان کرد این است که تمامی مراحل برداشت گرافت‌ها از ناحیه که مو برای کاشت برداشت می شود تا مرحله پیوند با دستگاه‌های تمام اتوماتیک و زیر نظر متخصصین پوست ومو درکرج انجام می‌پذیرد.

در حالی که کاشت مو به روش FIT و FUT تمام مراحل برداشت و کاشت مو توسط انسان صورت می‌گیرد و تمامی مراحل آن توسط تکنسین‌ها انجام می‌پذیرد

مهمترین مزیت روش کاشت مو در کرج به روش SUT تراکم بالای کاشت در این روش است که به نسبت سایر روش‌هاتراکم بیشتری دارد . همچنین فرد نیاز به دوره نقاهت بعد از انجام کاشت مو ندارد و فرد پس از این عمل به زندگی عادی خود بدون دوره نقاهت باز می گردد.

کاشت مو در کرج به روش HRT

در کاشت مو کرج به روش HRT نیاز به بانک موی خود بیمارنیست . زیرا پزشک بانک موی طبیعی که با جنس و رنگ موی بیمار شباهت زیادی دارد را به او معرفی می‎کند. در این روش نیازی به برداشت مو و زخم هایی که برای برداشت مو ایجاد شده است وجود ندارد.

این روش مناسب افرادی است که به هر دلیلی بانک موی مناسبی ندارد . و یا اینکه ممکن است بیمار رضایت زیادی از موهای باقی مانده خود نداشته باشد. در نتیجه ترجیح می‎دهد به جای اینکه پزشک از گرافت موهای خود او استفاده کند، روش دیگری را بکار گیرد.

کاشت مو در کرج به روش FUE

کاشت مو به روش FUE از روش های جدید کاشت مو می باشد ، به نوعی می توان گفت که این روش تکامل یافته روش‌های قدیمی مانند روش FUT می‌باشد.

در این روش پزشک شما لایه رویی پوست سرتان را با ظرافت بسيار بالايی از پشت سر برمی دارد بطوری كه هیچ گونه آسیبی به پوست، گوشت، عصب‌ها نمی‌رساند. از دیگر مزیت‌های این روش به بجا نماندن خط اسکار پشت سر فرد بوده و بدون درد و عوارض ميباشد این تكنيك مناسب افرادی است که بانک موی کمی دارند و وسعت ريزش زيادي دارند

در چه نواحی از می‌توان کاشت مو انجام داد

یکی از مزیت‌های مهم عمل کاشت مو در کرج عدم محدودیت در ناحیه کاشت مو است . کاشت مو را می توان در یکی از نواحی زیرانجام داد :

-سر

-کاشت در قسمت سبیل

-کاشت در ناحیه قرار گیری مژه‌ها

-ریش

-ابروها

نواحی هستند که هر یک با توجه به تشخیص متخصص پوست ومو درکرج قابلیت انجام عمل کاشت را خواهند داشت.

چه موهایی برای کاشت مو در کرج مناسب است

در کاشت مو در کرج با توجه به نوع روش پیوند، موهای خود شخص از پشت سر یا ناحیه ای از بدن خود فرد برداشته می شود وسپس با استفاده ازمیکروسکوپ فولیکول های آن به صورت تک تک جدا شده و در ناحیه گیرنده با ایجاد برش هایی یک میلی متر پیوند زده می شود.

بدن نیز به این موها واکنشی نشان نمی دهد زیرا از موی بدن خود فرد استفاده شده است. همچنین موهای پیوندی که از بدن خود فرد تهیه شده احتیاجی به نگهداری و مراقبت های درمانی ندارد. اگر پزشک شما تجربه ومهارت لازم را داشته باشد آنقدر ظریف این موها را برمی دارد که تنها یک خط بسیار باریک می ماند.

البته این نکته را بدانید که وقتی مو کاشته می شوند بعد از ۴ تا ۶ ماه موهای کاشته شده شروع به ریزش می کند و بعد از آن مجددا موها رشد خواهند کرد، به همین دلیل نباید نگران شوید چون ریزش بعد از کاشت طبیعی است.