مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی یکی از اعمال پزشکی زیبایی غیر جراحی است که با تزریق زیر یا داخل جلدی مخلوطی از عصاره های گیاهی، داروها، ویتامینها و سایر مواد حیاتی در مقادیر میکروسکوپی انجام می‌شود.

نمونه های کاربرد مزوتراپی در زیبایی:

* کشیدن پوست صورت (لیفتینگ) و درمان افتادگی صورت
* رفع پف دور چشم
*رفع تیرگ‍ی دور چشم
* درمان چاقی موضعی بدن، اندام و صورت
* درمان سلولیت و افتادگی پوست اندامها و صورت
* درمان ملاسما (لک حاملگی) یا لک صورت
* درمان ریزش مو و تقویت موها
* درمان استریا(ترک خوردن پوست بدنبال حاملگی)
* رفع غبغب زیر چانه و گردن

مزایای مزوتراپی ؟

در این روش دوز داروی مصرفی، در مقایسه با استفاده خوراکی آن خیلی پایین تر است و طبعا” با مصرف داروی کمتر، احتمال عوارض و تداخل دارویی نیز نسبت به درمانهای خوراکی کاهش می یابد. از طرفی در مزوتراپی در مقایسه با درمان خوراکی، دارو سریعتر و آسانتر به سلولهای موضع تحت درمان می رسد و پاسخدهی درمانی نیز بسیار سریعتر از درمان خوراکی خواهد بود. موادی که در مزوتراپی تزریق می شوند کاملا ایمن هستند و هیچ عارضه ای به دنبال ندارند. پس از انجام این روش فرد نیاز به استراحت ندارد، در واقع دوره نقاهتی وجود ندارد و شخص بلافاصله می تواند به زندگی روزمره اش بپردازد و درد مزوتراپی به حدی کم است که بدون بی حسی موضعی هم انجام میشود.

قبل و بعد مزوتراپی

نحوه انجام مزوتراپی؟

در درمانگاه تخصصی دکتر شادی مظلومی، از محلولهای بوستر مزوتراپی استفاده می شود که حاوی غلظت بالایی از پپتیدهای بیومیمتیک و موثر است. قدرت اثر محلولهای بوستر چندین برابر محلولهای عادی مزوتراپیست و در موارد ریزش مو (حتی در موارد ارثی)، همچنین در جوانسازی پوست و لاغری موضعی تاثیر بسیار قابل توجهی دارد.
plexr پلکسر
plexr پلکسر