تزریق چربی - کلینیک پوست و مو دکتر شادی مظلومی در کرج

تزریق چربی

تزریق چربی چیست؟

لیپوترانسفر یا انتقال چربی به برداشت چربی از بخشی از بدن و تزریق به ناحیه دیگر گفته می شود. کار برد چربی در زیبایی صورت، پر کردن گودی زیر چشم، فرو رفتگی شقیقه ها، برجسته کردن گونه ها، پر کردن کل صورت های لاغر، زاویه دار کردن صورت، پر کردن خط خنده و برجسته نمودن چانه است. همچنین تزریق چربی برای زیبایی و اصلاح سایر نقاط بدن نیز استفاده می شود. به عنوان مثال از ترزیق چربی میتوان جهت بزرگ کردن سینه و باسن و پر کردن پشت دست ها هم بهره برد.
در برخی بیماریها مثل مورفه آ چربی زیر پوستی در برخی نقاط تخریب شده و ایجاد فرورفتگی در پوست می کند که با تزریق چربی قابل درمان است . پر کردن جای زخم، اسکار آکنه (جای جوش)، سالک و اسکار ناشی از جراحی هم با تزریق چربی امکانپذیر است. با بالا رفتن سن، بافت چربی زیرچشم و زیر پوست شروع به کم شدن می کند و چربی روی شقیقه ها و استخوان گونه ها کم می شود که با تزریق چربی قابل اصلاح است.
مطمئن ترین، بی عارضه ترین و ارزانترین راه برای پر کردن صورت تزریق چربی است. به دلیل اینکه چربی از بدن خود فرد گرفته می شود، مشکلی از نظر حساسیت و واکنشهای آلرژیک ایجاد نمیکند وهمچنین حجم ماده پر کننده مناسب برای پر کردن ناحیه مورد نظر در اختیار پزشک است .

کاربرد تزریق چربی

 • پر کردن زیر چشم، حجم دادن و فرم دادن گونه
  فرم دادن به فک تحتانی
  رفع نواقص آناتومیک چهره (مثل جلو بودن فک بالا)
  پر کردن خط اخم و خط خنده
  پر کردن اسکار ها
  ایجاد ظاهری بهتر
  جوانسازی پشت دست ها
  برجسته کردن سینه و باسن
  رفع نواقص ظاهر ی و برخی بیماریها مثل مورفه آ
  مزایای تزریق چربی
  طبیعی بودن ماده پر کننده و عدم ایجاد حساسیت
  ارزان بودن نسبت به فیلرها
  دسترسی به حجم تزریق بالا وامکان کنترل بر حجم تزریق
  فرم دهی راحت و نتیجه عالی پس از تزریق
  عدم جابجایی
  امکان تکرار و تصحیح به میزان دلخواه پس از ۳ تا ۶ ماه
  نداشتن هیچ گونه عارضه ای
  ماندگاری طولانی تر
 • پرکردن خطوط اطراف لب و دهان
  رفع عدم تقارن صورت.

نحوه انجام تزریق چربی

بعد ازاستریل کردن ناحیه دهنده چربی که معمولا ناحیه ران است، ماده بی حسی که شامل سرم نمکی لیدوکائین و بی کربنات سدیم است (به مجموعه این مواد تومیسنت گفته می شود.) تزریق می شود که ضمن بی حسی محل، سلولهای چربی را از بستر خود جدا می کنند تا آماده کشیدن شود سپس کانولا که لوله فلزی با سری کند است در محل وارد می شود و چربی را بدون آسیب برداشت می کند و پس از آن چربی در سرنگ های ۱۰ سی سی به مدت ۲۰ دقیقه وارونه نگه داشته می شود. این چربی از سرم خون جدا شده و با سرم رینگر شستشو داده می شود. مرحله آخرمرحله ای است که چربی تزریق می شود. قبل از آن، ماده بی حسی مشابه ماده دندان پزشکی (لیدوکائین) در موضع مورد نظر تزریق می شود، محل وارد کردن کانولای ظریف بی حس می شود و با سرنگ های کوچک (سرنگ انسو لین) چربی به میزان مناسب منطقه ای که علامت گذاری شده تزریق می گردد. درهرمنطقه حدود ۳۰ تا ۴۰ در صد بیشتر از چربی مورد نیاز تزریق می شود تا بعد از جذب چربی، نتیجه دلخواه به دست آید، در تزریق چربی ضمن انتقال سلول های چربی، سلولهای کلاژن ساز نیز تزریق می شود که در جوان سازی پوست نقش دارند . تزریق چربی سرپایی بوده و با بی حسی موضعی انجام میشود و به محض اتمام بیمار می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد. این کار توسط پزشک متخصص صورت میگیرد و هیچ گونه عارضه ای نخواهد داشت. با هر بار تزریق چربی ۴۰ تا ۵۰ درصد از حجم تزریق شده برای همیشه باقی می ماند. این عمل طی ۲ تا ۳ مرحله انجام می شود. فواصل جلسات را پزشک تعیین می کند.

چه زمان اقدام به تزریق چربی کنیم؟

اگر چروکهای صورتتان پدیدار شده و فرورفته شده و اگر خواهان یک پرکننده دایمی و نه موقت هستید، تزریق چربی گزینه مناسبی است.

چگونه پزشک خودرا برای تزریق چربی انتخاب کنیم؟

گرچه تزریق چربی یک روش نسبتا کم خطر است اما تصمیم برای انجام آن و انتخاب پزشک متخصص مرحله مهمی است و در این روند به نکات زیر توجه نمایید.
پزشک متخصص خودرا براساس دانش،مهارت، دوره های آموزشی ویژه انتخاب کنید، والبته در کنار این موارد داشتن تجربه و تعداد بیماران فراوان حایز اهمیت است.

تزریق چربی با روش ” نانوفت “

نانوفت از جدیدترین تکنیک های جوانسازی روز دنیا می باشد.در این روش علاوه بر تمام مزایای تزریق چربی معمولی،چربی نانو که حاوی سلولهای بنیادی سازنده چربی،کلاژن عروق هم تزریق می شود که نتیجه آن چند هفته بعد جوانترشدن صورت و کاهش خطوط ریز و قوام وسفتی بیشتر و بهبود کیفیت پوست می باشد.
تمام مراحل نانوفت مانند تزریق چربی معمولی می باشد و تنها در مرحله آماده سازی، چربی توسط کیت مخصوص تهیه نانو فیلتر شده وخردشده و به حالت مایع در می آید. این مایع حاوی تعداد بیشمار ی سلولهای بنیادی می باشد.
مزایای تزریق چربی به روش نانوفت،ماندگاری طولانی ترو نتایج بهتر نسبت به روشهایی تزریق چربی معمولی است.عوارض بعداز تزریق نانوفت بسیارکمتراز سایر روشهاست. نانوفت را می توان در خطوط پیشانی،گودی زیر چشم،خطوط ظریف اطراف چشم و لبها،چروک گردن،درمان انواع اسکار و اسکار آکنه به خوبی بکار برد.

نانوفت مناسب چه افرادی است؟

هرفردی که روند پیری در پوستش را احساس می کند می تواند از نانوفت جهت جوانسازی بهره ببرد.

“نانوفت در کلینیک دکتر مظلومی “

خانم دکتر شادی مظلومی( کلینیک دکتر مظلومی ) از پیشگامان و مدرسین تزریق چربی در کرج و ایران بشمار میرود و از حدود سه سال قبل همگام با مدرنترین تکنیکهای جوانسازی روز دنیا به چندین هزار نفر از همشهریان کرجی و هم وطنان عزیزمان در سراسر ایران خدمات نانوفت ارایه داده است.

 

ما به داشتن شما افتخار می کنیم...

اخبار و مقالات مرتبط

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

مشاوره رایگان02634444803

با عضویت در باشگاه مشتریان ما یک میلیون ریال هدیه دریافت کنید!