تزریق ژل (فیلر) - کلینیک پوست و مو دکتر شادی مظلومی در کرج

تزریق ژل (فیلر)

تزریق ژل در کرج

جهت رفع چروک های عمیق مثل خط خنده، خطوط اطراف لب همچنین چروک هایی که با تزریق بوتاکس به طور کامل از بین نمی روند مثل چروک های عمیق پیشانی و خطوط اطراف چشم و یا در فرورفتگی های پوست که بر اثر ضربه، تزریق برخی داروهای نامناسب و بعضی بیماری ها ایجاد شده اند می توان از تزریق ژل ( فیلر ) استفاده کرد.امروزه تزریق حجم دهنده های پوستی یکی از رایج ترین روش های برجسته کردن لب است.و از جمله این حجم دهنده ها، ماده ای به نام هیالورونیک اسید می باشد که این ماده به صورت طبیعی در بدن وجود دارد.

این ماده روطبت پوست را حفظ کرده و به عنوان فرم دهنده و یا حجم دهنده مورد استفاد قرار می گیرد اما فراموش نکنید که تاثیرات آن موقتی است.به طور متوسط این روش درمانی شش ماه تا سه سال ماندگاری دارد.از تزریق ژل به منظور برجسته کردن برخی نواحی از جمله لبها و گونه ها می توان استفاده کرد.تزریق ژل در کرج توسط دکتر شادی مظلومی متخصص پوست و مو انجام میگیرد.

مزایای تزریق ژل (فیلر)؟

در درمانگاه دکتر شادی مظلومی از ژل های بسیار مرغوب، بدون عارضه و دارای استانداردهای جهانی استفاده می شود. در این مرکز در موارد لزوم از ماده خنثی کننده ( هیالاز ) جهت اصلاح یا خنثی کردن ژلهای اسید هیالورونیکی استفاده می شود.از تزریق ژل برای مواردی همچون پرکردن خط خنده ، برجسته کردن گونه ، پر کردن گودی زیر چشم و حجم دهی به لب ها می توان استفاده نمود.توجه داشته باشید انجام تزریق حتما باید توسط یک پزشک متخصص پوست و مو انجام شود.
مزیت این ژل ها برای بزرگ کردن لب ها و گونه ها این است که اگر پس از تزریق به هر دلیل پشیمان شوید یا از نتیجه حاصله راضی نباشید با تزریق یک آنزیم کاملا به حالت اول باز میگردد (تزریق این آنزیم هیچ عارضه ای ندارد).

ژل های ماندگار (دائمی) اکثرا از ترکیبات پلی آکریل آمید ساخته می شدند و به دلیل ماندگاری طولانی بسیار وسوسه انگیز بودند؛ اما متاسفانه نتیجه استفاده از این ژل ها معمولا عفونت، حرکت و غیره خواهد بود. از طرفی به هیچ عنوان قابل جذب نیستند و باید به روش جراحی تخلیه شوند. استفاده از ژل های دائمی به دلیل عوارض آن در تمام دنیا منسوخ شده است، اما متاسفانه به دلیل ذهنیت یکبار هزینه تا آخر عمر هنوز درخواست برای این استفاده از این نوع ژل ها هست و انجام هم می شود.از آنجاییکه سلامتی شما برای ما خیلی مهم است، در کلینیک دکتر مظلومی از ژل های دائمی به خاطر عوارض جبران ناپذیر آن ها استفاده نمی گردد.جهت تزریق ژل در کرج میتوانید از شماوره رایگان هر روزه ما نیز بهره مند شوید.

نحوه انجام تزریق ژل در کرج ؟

در گذشته ژل های دائمی مورد استفاده قرار می گرفت که عوارض بسیاری از قبیل حرکت کردن ژل در محل داشت . در حال حاضر ژل های استاندارد هیالورونیک اسید و هیدروکسی آپاتیت کلسیم مورد استفاده قرار می گیرند که دارای تأیید FDA هستند . مدت اثر آنها بر اساس نوع ژل مورد استفاده ۱ تا ۳ سال بوده و عوارض ژل های دائمی را ندارند.
در صورت وجود سوال و یا نظر میتوانید از فرم انتهای صفحه برای مطرح کردن آن استفاده نمایید . همچنین شما عزیزان میتوانید با مراجعه به صفحه نخست کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر شادی مظلومی به صورت آنلاین نوبت خود را رزور نمایید.

قابل توجه همشهریان محترم ، شما می توانید برای انجام تزریق ژل در کرج به کلینیک ما واقع در چهار راه طالقانی خیابان سالیان ساختمان آترا طبقه چهارم مراجعه نمایید.

برای رزرو آنلاین نوبت اینجا کلیک کنید برای مشاهده ویدئوی معرفی تزریق ژل اینجا کلیک کنید.

انواع ژل ها و تفاوت های آن ها

چگونه یک فیلر(پر کننده) صورت را انتخاب کنیم؟

راهنما برای انواع فیلرهای پوست

فیلرهای صورت, که به آن ها پرکننده های پوستی نیز گویند, میتوانند انواع مختلف معجزه را برای شما به ارمغان آورند:

پرکردن لب ها, بالا بردن ابروها, بالا بردن استخوان گونه, از بین بردن خطوط و حلقه های زیر چشم, از بین بردن خط لبخند و شمارا چند سال جوان تر نشان می‌دهد.

پرکننده های پوستی می‌توانند در کمتر از یک ساعت تزریق شوند و کمترین عوارض جانبی را دارند. از بین صد نفر ممکن است تنها یک نفر واکنش آلرژیک به فیلر نشان دهد. اما برای اکثر افراد, بدترین حالتی که ممکن است بوجود آید کبودی خفیف, تورم یا قرمزی در جایی که فیلر تزریق شده است, می‌باشد که تمامی این عوارض جانبی موقتی هستند.

پرکننده های پوستی: چگونه قبل از استفاده آن را انتخاب کنیم؟

انواع مختلفی از فیلر ها در بازار موجود است. انتخاب کردن فیلر مناسب شما بستگی به میزان بودجه در نظر گرفته شده شما, تجربه و اولویت پزشک شما و تفاوت های منحصر به فرد و ظریف پوست شما دارد.به عنوان مثال پوست شما چقدر خسارت ناشی از افتاب دیده است و یا پوستتان چقدر حالت الاستیکی دارد.

به یاد داشته باشید که آنچه برای دیگران خوب عمل کرده است ممکن است گزینه درست و مناسبی برای شما نباشد. اگرشما به این موضوع فکر میکنید بهتر است چند نکته درباره پرطرفدارترین انواع فیلربدانید.

نکته: پرکننده های پوستی را با سایر تزریق ها همچون بوتاکس که اصلاح کننده چین و چروک هستند اشتباه نگیرید. گرچه این محصولات نیز همچون فیلر ها قابل تزریق هستند اما به شیوه های مختلفی عمل می‌کنند: اصلاح کننده های چین و چروک ماهیچه هایی که باعث بوجود آمدن چین و چروک می‌شوند را به طور موقت فلج می‌کنند. آن ها منطقه مور نظر را پر یا اضافه نمی‌کنند. اما می‌توانند همراه با پرکننده ها مورد استفاده قرار گیرند.

ژوویدرم ایکس سی / ژوویدرم اولترا ایکس سی

چه کاری می‌تواند انجام دهد. ژوویدرم اولترا به بافت صورت حجم می‌دهد و چین و چروک ها را از بین می‌برد. از آنجایی که می‌توان ازآن در نزدیکی سطح پوست استفاده کرد، در مناطقی که پوست نازکتر است، مثلا اطراف دهان و بینی، بسیار موثر است. از ژوویدرم اولترا ایکس سی،‌ که حاوی لیدوکایین می‌باشد، یک بی حس کننده است که باعث کاهش درد در حین تزریق می‌شود، برای پرکردن لب ها و همچنین برجسته سازی گونه ها استفاده می‌شود. یکی از مزایای استفاده از پرکننده های صورت که حاوی اسید هیالورونیک هستند این است که می‌تواند با هیالورونیداز معکوس شود.

چگونه عمل میکند. ماده اصلی این دو محصول اسید هیالورونیک است،‌ترکیبی است که مانند اسفنج عمل می‌کند: مایع را جذب می‌کند و برای نتیجه کار، ناحیه ای که تزریق در آن صورت گرفته است را افزایش می‌دهد.

چه مدت باقی می‌ماند. اثر ژوویدرم اولترا می‌تواند بین شش ماه تا یک سال باقی بماند. وقتی زمان تزریق مجدد آن برسد، مقدار کمتری از محصول مور نیاز است بنابراین تکرار درمان باید ارزان تر باشد. ژوویدرم اولترا ایکس سی می‌تواند تا یک سال باقی بماند و والیوم ایکس سی تا دو سال.

رستیلین سیلک / رستیلین / رستیلین ال

چه کاری می‌تواند انجام دهد. بهبود چین و چروک های صورت از سطح متوسط به بالا. رستیلین سیلک به طور ویژه برای افزایش لب ها طراحی شده است،‌ زیرا نسبت به سایر محصولات از ذرات کوچکتری ساخته شده است.

چگونه عمل میکند. این محصول دیگری است که بر روی عمل اسفنج مانند اسید هیالورونیک تکیه می کنند.

چه مدت باقی می‌ماند. کارخانه سازنده این محصول ادعا میکند که اثر این محصول، به شرط تجدید تزریق هر ۴.۵ تا ۹ ماه،‌ ۱۸ ماه می‌باشد. بدون برجسته سازی و صرفا تنها درمان با رستیلین یا رستیلین سیلک ممکن است اثر آن تا شش ماه باقی بماند.

پرلن / پرلن ال

چه کاری می‌تواند انجام دهد. به قسمت های مسطح حجم می‌دهد، لب ها را برجسته می‌کند و چین و چروک های عمیق را کاهش می‌دهد.

چگونه عمل میکند. عنصر اصلی تشکیل دهنده پرلن اسید هیالورونیک می‌باشد،‌ بنابراین مانند دیگر محصولات مایع را جذب می‌کند. این محصول توسط همان شرکتی که رستیلین را تولید کرده است ساخته می‌شود. پرلن نسبت به رستیلین ضخیم تر است به همین علت اغلب گزینه بهتری برای برجسته سازی و یا رفع چین و چروک های عمیق می‌باشد.

چه مدت باقی می‌ماند. طبق گزارش سازمان غذا و داروی امریکا،‌ اثرات پرلن بیش از شش ماه باقی می‌ماند.

اسکالپترا

چه کاری می‌تواند انجام دهد. اسکالپترا در ابتدا در بیماران مبتلا به ویروس نقص ایمنی بدن (اچ آی وی) مورد استفاده قرار می‌گرفت که به خاطر استفاده از داروهای ضد ویروسی چربی صورت خود را از دست داده بودند. اما امروزه برای مصارف آرایشی در افرادی که مبتلا به اچ آی وی نیستند برای برجسته سازی گونه ها, پر کردن نواحی خالی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین ضخامت پوست را افزایش می‌دهد و باعث کاهش خطوط چین و چروک می‌شود. این مورد به لب ها تزریق نمی‌شود.

چگونه عمل میکند. عنصر فعال در اسکالپترا, پلی اتیلن لاکتیک اسید است که یک ترکیب مصنوعی می‌باشد و باعث تشکیل کلاژن جدید می‌شود. به همین علت برای مشاهده نتیجه, چندین درمان, حدود چهار تا شش هفته لازم است. تعداد درمان هایی که یک فرد نیاز دارد بستگی به میزان پیری صورت دارد.

چه مدت باقی می‌ماند. در مطالعات بالینی, اثر اسکالپترا تا دو سال پس از اولین جلسه درمان کامل باقی می‌ماند (به طور متوسط سه تزریق).

رادیس

چه کاری می‌تواند انجام دهد. چین و چروک های صورت از متوسط تا شدید همچون خطوط خنده را درمان می‌کند. همچنین برای برجسته سازی گونه می‌توان از آن استفاده کرد اما برای لب ها موثر نمی‌باشد و از آن برای لب ها استفاده نمی‌شود.

چگونه عمل میکند. رادیس همچون اسکالپترا شکل گیری کلاژن جدید را تحریک می‌کند. همچنین حاوی میکروسفرهای مبتنی بر کلسیم است که باعث افزایش حجم به محل تزریق می‌شود.

چه مدت باقی می‌ماند. نتایج بالینی نشان می‌دهد که اثر آن یک سال و بیشتر باقی می‌ماند.

الانسه

الانسه پر کننده غیر هیالورونیک اسید است. از آن برای کشیدن پوست, پیکر تراشی و باز گرداندن حجم از دست رفته ناشی از افزایش سن استفاده می‌شود. عنصر اصلی آن پلی کپرولاکتون می‌باشد.

برخلاف پرکننده های هیالورونیک اسید که به دلیل وجود موادی شبیه ژل باعث بالا بردن اجزای صورت می‌شود, الانسه به این صورت عمل می‌کند که بدن را برای تولید کلاژن تحریک می‌کند. نتیجه دو تا چهار سال باقی می‌ماند.

الانسه بیشتر نواحی را می‌تواند درمان کند:

گیجگاه و ناحیه ابروها
پیشانی
گونه ها
خطوط لبخند
بینی
چانه
دست ها

بلترو

بلترو یک پرکننده تزریقی هیالورونیک اسید است که به طور کامل به بافت پوست متصل می‌شود. در حالی که برخی از پرکننده ها برای بازسازی حجم صورت و ساختارآن طراحی شده اند، بلترو به طور خاص خطوط و چین و چروک های متوسط ​​و شدید مانند خطوط عمودی لب بالا و اطراف لب ها را درمان می کند.

بلترو نباید در بیماران با سابقه یا مبتلا به آلرژی از جمله کسانی که سابقه آنافیلاکسی دارند، استفاده شود. همچنین نباید برای بیماران مبتلا به آلرژی به پروتئین های گرم مثبت باکتریایی استفاده شود.

بیمارانی که از بلترو استفاده می‌کنند ممکن است در محل تزریق واکنش نشان دهند. این واکنش ها می‌تواند شامل التهاب باشد و معمولا کمتر از هفت روز باقی می‌مانند.

پرفکتا

پرفکتا یک پرکننده ژل هیالورونیک بسیار پیشرفته است، برای از بین بردن چروک های صورت، هیدراته کردن پوست و اضافه کردن حجم به پوست.

هیالورونیک اسید در طول چند ماه به طور کامل از بین می‍رود و در نهایت هیچ علامتی از پرکننده باقی نمی‌گذارد. نتیجه درمان پرفکتا به طور معمول بین چهار تا هجده ماه باقی می‌ماند, بسته به محصول مورد استفاده. هیالورونیک اسید توسط بدن در طول زمان جذب می شود و هیچگونه خطری ندارد. قرمزی, تورم, درد, خارش, تغییر رنگ و حساسیت در محل درمان می تواند عوارض جانبی این محصول باشد.

ریواینس

مطالعات نشان می‌دهد که تزریق ریواینس به سرعت ژوویدرم از بین نمی‌رود. به طور کلی ریواینس راحت تر قالب می‌گیرد و احساس طبیعی تری نسبت به سایر پرکننده ها به فرد می‌دهد.

عکس میکروسکوپی نشان می دهد که به علت فرآیند منحصر به فرد ریواینس, ذرات هیالورونیک اسید تمایل بیشتری به ماندن نزدیک به هم دارند و باعث می‌شود که بزرگتر شوند. همین امر منجر به این می‌شود که این محصول با دوام تر, سازگارتر و راحتتر و طبیعی تر از سایر پرکننده ها باشد.

برای رزرو آنلاین نوبت اینجا کلیک کنید برای مشاهده ویدئوی معرفی تزریق ژل اینجا کلیک کنید.

 

ما به داشتن شما افتخار می کنیم...

سوالات متداول مرتبط

ژل پرفکتا و آیدیا برای لب مناسبه؟ ژوییدرم از چه نظر ارجحیت داره ؟

دوست عزیز بهترین فیلرها برای لب آنهایی هستند که غلیظ نباشند و بتونن فرم دهی مناسب برای لب داشته باشند،چون فیلر های غلیظ باعث سنگینی و دفرمه شدن لب میشوند.به همین دلیل بهترین ژل برای لب ژوییدرم و از این قبیل ژل ها که رقیق تر هستند توصیه میشود.

هزینش چقدره؟

هزینه ژل ها بدلیل برندهای مختلف متفاوته ، برای دریافت اطلاعات دقیق تر با کلینیک تماس بگیرید.

کبودی و درد نداره بعدش ؟

خیر ، علاوه بر تزریق لیدوکایین توسط پزشک داخل ژل ها نیز از لیدوکایین استفاده شده که باعث میشود تزریق بدون درد باشد. در بعضی از بیماران احتمال کبودی جزئی وجود دارد که ظرف مدت دو روز از بین می رود.

تزریق فیلر برای بینی هم انجام میدین ؟

بله ، برای فرم دادن یا اصلاح فرم بینی هم میشه از فیلر استفاده کرد.

آیا امکان داره اصلا یک درصد حساسیت نشون بدیم یا چرک کنه ؟

خیر ژل هایی که مجوز و تایید اروپا و امریکا رو داشته باشند و توسط پزشک متخصص انجام شوند باعث عارضه و حساسیت نمی شوند.

همه تزریق فیلرها رو خود دکتر انجام میدن ؟

بله توسط خانم دکتر مظلومی انجام میشه

اخبار و مقالات مرتبط

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

مشاوره رایگان02634444803

با عضویت در باشگاه مشتریان ما یک میلیون ریال هدیه دریافت کنید!