هایفو - کلینیک پوست و مو دکتر شادی مظلومی در کرج

هایفو

هایفو چیست؟

هایفو تراپی (HIFU : high intensity focused ultrasound) روش نوینی است که بدون جراحی و خونریزی باعث لیفت قابل توجه پوست میشود. جهت آشنایی با مکانیسم اثر این روش جدید و موثر بهتر است ابتدا آشنایی مختصری با ساختمان پوست و چگونگی فرآیند پیری داشته باشیم .
کلاژن و الاستین پروتئینهایی هستند که در لایه میانی پوست یا درم قرار دارند و باعث سفتی و استحکام پوست میشوند. با بالارفتن سن، مصرف سیگار، مواجهه با نور خورشید و… تولید این ملکولها رو به کاهش گذاشته و سرعت تخریب آنها نیز بالا می رود. لذا با پیشرفت فرآیند پیری، تعداد کلاژن و الاستین پوست کاهش یافته و پوست شل و افتاده می شود .همچنین با کاهش چربی پوست و شل شدن عضلات صورت، پیری صورت تشدید شده و نمایانتر می گردد .

مزایای هایفو؟

مناسب برای تمامی تایپ های پوستی
انجام در یک جلسه ۴۵ دقیقه ای
حصول بهترین نتیجه بعد از سه ماه
ماندگاری لیفت با هایفو در طول دو سال
بدون نیاز به مراقبت خاص بعد از انجام
بدون هیچ گونه عارضه
قبل و بعد هایفو

نحوه انجام هایفو؟

در روش هایفوتراپی که جدید ترین روش لیفتینگ بدون جراحی روز است و تاثیر آن قابل مقایسه با روشهای جراحی است امواج اولتراسوند بدون ایجاد ضایعه یا زخمی در سطح پوست به عمق ۵/۱ تا ۵/۴ میلی متری پوست نفوذ می کنند و با حرارت حاصله در عمق پوست و سطح عضلات باعث تحریک کلاژنسازی در پوست می شوند. همچنین در این روش مساحت بافت همبند روی عضلات (SMAS) نیز کاهش می یابد.SMAS همان لایه ای است که جراحان در هنگام جراحی لیفتینگ اقدام به کاهش مساحت آن می کنند پس دابلو تراپی تنها تکنیکی علاوه بر جراحی است که می تواند موجب کاهش مساحت لایه SMAS شود و بصورت واضح و دائمی منجر به کاهش افتادگی پوست گردد.
هایفو تراپی برای تمام تایپهای پوستی موثر است،‌ طی یک جلسه ۴۵ دقیقه ای انجام می شود و هرچند به محض اتمام کار نیز می توان کشیدگی حاصل از این تکنیک را در پوست دید، ۳ ماه بعد از درمان بهترین نتیجه حاصل می شود. تاثیر لیفت با هایفو ۲ سال ماندگار است .این روش هیچ عارضه ای نداشته و نیاز به هیچگونه مراقبتی پس از درمان ندارد.
در افتادگی صورت جهت حصول بهترین نتیجه می توان از درمانهای ترکیبی بهره جست و بر حسب تشخیص پزشک علاوه بر هایفوتراپی از روشهای دیگری از جمله RF فرکشنال، لیفت با نخ و CO2 فرکشنال ( در صورت وجود چین و چروک همراه افتادگی ) کمک گرفت.

هایفو برای چه افرادی مناسب است؟

به همه افراد بالای 30 سال جهت درمان و پیشگیری از افتادگی پوست توصیه شده هایفو تراپی انجام دهند. همچنین هر فردی که احساس شلی و افتادگی در صورت دارد می تواند از هایفو تراپی سود ببرد.

نتایج درمان هایفو چه زمانی حاصل می‌شود؟

بلافاصله بعدانجام هایفو نتایج قابل مشاهده است اما نتیجه نهایی 2_3 ماه بعد نمایان میشود یعنی زمانی که در اثرتابش پرتو اولتراسونو متمرکز(HIFU) بر پوست،روند کلاژنسازی تحریک می شود و بدن شروع به ساخت کلاژن طبیعی می کند که نتیجه آن افزایش قوام و سفتی صورت است.

کدام مرکز را برای هایفو انتخاب کنیم؟

ازآنجا که کیفیت و نوعی دستگاه و تعداد شاتهایی که بکار می رود در نتایج درمان اهمیت دارد، هایکو را در کلینیکهای تخصصی و معتبر انجام دهید.
در کلینیک تخصصی دکتر مظلومی جدیدترین و بهترین دستگاهها جهت درمان بکار گرفته می شود.

ما به داشتن شما افتخار می کنیم...

اخبار و مقالات مرتبط

جهت دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید

مشاوره رایگان02634444803

با عضویت در باشگاه مشتریان ما یک میلیون ریال هدیه دریافت کنید!