25
فروردین

دستگاه IPLدر کرج

دستگاه IPLدر کرج روش محبوبی جهت برداشتن موهای زائد وجوانسازی پوست و روشن نمودن لکهای صورت است و همچنین باعث از بین رفتن آثار سطحی جای جوش های صورت (آکنه ) می باشد.

روش کار دستگاه IPLدر کرج

دستگاه IPLدر کرج با پالس نوری شدید بیشتر مناسب حذف موهای صورت، پاها، پشت بصورت آرام و بی خطر استفاده می شود. دستگاه IPLدر کرج در حقیقت با پالس های نوری وبا تمرکز روی فولیکول موها موجب ایجاد گرما و تخریب آن ها بدون سوختگی و یا آسیب به پوست افراد می شوند. دستگاه حذف موی زائد IPL سریع و کاملا بدون درد می باشد و عوارض جانبی برای فرد له دنبال ندارد. اما در لرخی مواقع قرمزی و تورم در محل درمان ایجاد می شود که به سرعت برطرف می شوند.

در این دستگاه یک محفظه فلزی که در داخل آن، یک دستگاه الکترونیک هوشمند، و یک لامپ تولید کننده نور پالسی شده شدید وجود دارد که طول موجهای ایجاد شده توسط این لامپ را به طرف هدف مورد نظر شلیک می کند،.

البته در داخل این دستگاه یک سیستم ایجاد کننده سرما نیز وجود دارد که با ایجاد سرما در محل درمان، مانع از ایجاد التهاب، تورم، قرمزی یا زخم روی پوست شما می شود و توسط این سیستم سرمایش، اپیدرم پوست از حرارت ایجاد شده توسط IPL محافظت می شود.

دستگاه IPL در کرج در موارد زیر کاربرد موثری دارد

– رفع دایمی موهای زائد

۲- جوانسازی پوستهای خشک با چروک ریزسطحی

۳- رفع قرمزی پوست گونه و بینی در افرادی که دچار این مشکل هستند.

۴-کمک له رفع آکنه های ملتهب و قرمز

۵- رفع قرمزی پوست پس از بهبود جوش

۶- رفع کک ومک وآسیب های پوستی ناشی از آفتاب

۷- اسکارهای (فرورفتگی)ناشی از جوش

افراد مناسب برای درمان با دستگاه IPLدر کرج

-حذف موهای زائد با این روش برای کسانی که دارای پوست روشن و موهای تیره می باشند مناسب خواهد بود و با وجود پیشرفت هایی که در این زمینه صورت گرفته است .البته هنوز هم محدودیت هایی در این زمینه وجود دارد.

-علاوه بر رنگ پوست، رنگ موها نیز در موفقیت و یا عدم موفقیت دستگاه IPLدر کرج در رفع موهای زائد نقش دارند. دستگاه Ipl برای افرادی که دارای موهای روشن، سفید، خاکستری و یا قرمز هستند موثر نیست.

دستگاه IPLدر کرج چه ویژگی هایی دارد

-از دستگاه IPLدر کرج ، جهت از بین بردن موهای زائد ، جوانسازی پوست ،کاهش لک های صورت و رفع جای جوش های صورت استفاده می شود .

-همان گونه که گفته شد دستگاه IPLدر کرج لیزر نبوده اما عملکرد مشابه ای چون لیزر دارد و هزینه انجام آن نیز کمتر و عملکرد آن نیز سریعتر می باشد .

-دستگاه IPLدر کرج ، بهترین و کم عارضه ترین دستگاه رفع موهای زائد در نژادهای مختلف است که حتی برای نژاد ایرانی نیز مناسباست .

-از مهمترین ویژگی این دستگاه این است که مناسب ترین روش برای حذف موهای زائد در نواحی وسیع بدن ،می باشد .

البته له این نکته توجه کنید که دستگاه آی پی ال ، با توجه به کاربردهای مختلف آن ، دارای انواع مختلفی نیز می باشد ، دستگاه IPLدر کرج از بین برنده ی موهای زائد با دستگاه IPL بر طرف کننده ی لک های پوستی کاملا متفاوت است .

ترمیم جای جوش با دستگاه IPLدر کرج

متخصص پوست و مو جهت ترمیم جای جوش ، با توجه به عمق اسکارهای موجود در صورت ، می توانند از این دستگاه استفاده کنند این دستگاه حرارت کنترل شده و استانداردی را به لایه ی دوم پوست انتقال می دهد ، در این فرآیند کلاژن سازی جدید تحریک و رشته های کلاژن های قدیمی نیز بازسازی و ترمیم می شوند ، در نتیجه تاثیر روش IPL را بر روی لایه ی سطحی پوست مشاهده خواهیم کرد .

درمان جای جوش در هر فرد با توجه به عمق اسکارهای ایجاد شده به کمک روش IPL، به تعداد جلسات درمانی متفاوتی نیاز خواهد داشت که هر جلسه بین ۲۰ الی ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید .

تاثیر دستگاه IPLدر کرج بر موهای زائد

به منظور از بین بردن موهای زائد با روش IPL، پزشک بدون استفاده از داروی بی حسی ، مقداری ژل خنک کننده جهت رفع احساس سوزش اندک حاصل از دستگاه به کار می برد و پزشک متخصص پوست و مو با تنظیم دستگاه شروع به درمان موهای زائد ناحیه ی مورد نظر می کند ، از بین بردن موهای زائد ، با توجه به مقاومت ریشه ی مو ناحیه ی تحت درمان بین ۶ الی ۱۰ جلسه با فاصله ی یک ماهه خواهد بود .

البته از بین بردن موهای زائد با روش IPL هزینه کمتری نسبت به لیزر موهای زائد دارد اما به تعداد جلسات بیشتری نیاز خواهد بود . و بعد از چند جلسه با مشاهده و بررسی نتایج روش IPL متوجه می شویم که تا حدود ۸۰ درصد موهای زائد از بین رفته و موهای باقی مانده نیز بسیار نازک و کرک مانند هستند و فرد از نتیجه ی جلسات درمانی خود رضایت کاملی خواهد داشت .

هزینه درمان با دستگاه IPLدر کرج

بیشترین استفاده از روش IPL جهت حذف موهای زائد می باشد که هزینه این روش نسبت به روش لیزربسیارپایین تر می باشد ، اما به تعداد جلسات بیشتری نسبت به لیزر نیاز خواهد داشت.

به طور کلی هزینه درمان با دستگاه IPLدر کرج در مراکز و کلینیک های زیبایی تخصصی ، انجام روش ها و عمل های زیبایی از قیمت یکسانی برخوردار نیستند اما حذف موهای زائد به روش IPL با توجه به وسعت ناحیه تحت درمان ، تعداد جلسات لازم برای درمان و دستمزد پزشک متخصص تعیین می شود.

چند جلسه برای درمان مورد نیاز است؟

برای حذف مدهای زائد هر تار مو در سه مرحله رشد می کند اما فقط در فاز رشد فعال، تراکم ملانین در پیاز مو به اندازه ای است که انرژی نورانی را در حد تخریب جذب می کند. از آنجائی که در هر مقطع زمانی تنها یک سوم موها در این فاز قرار دارند، لذا حداقل ۴ تا ۶ جلسه برای درمان موهای زائد مورد نیاز است. افرادی که دارای پوست تیره یا موهای روشن هستند نیازمند جلسات بیشتری برای درمان هستند.