25
فروردین

لیزر موهای زائد درکرج

لیزر موهای زائد درکرج به وسیله اشعه لیزر پیاز مو را از بین می برد. لیزر موهای زائد برای تمام رنگ ها و گروه های پوستی قابل انجام است .

شما با انجام لیزر موهای زائد درکرج می توانید به راحتی موهای زائد صورت و بدن خود را حذف کنید. البته برای رفع موهای زائد نیاز به چندین مرحله درمان دارید .امروزه با استفاده از دستگاههای لیزرو نورهای سبک که برای از بین بردن دائمی موهای زائد استفاده می شوند ، شما با انجام یک دوره درمانی می توانید موهای زائد خود را از بین ببرید.

هر جلسه بین ۲۰ دقیقه تا یک ساعت زمان می‌برد با توجه به اینکه کدام ناحیه از بدنتان قرار است تحت درمان لیزر قرار بگیرد در زمانی که صرف آن می‌کنید نیز تاثیرگذارخواهد بود . قسمت‌هایی مانند صورت، زیربغل یا بیکینی زمان کمی می‌برد اما سایر اعضا مانند پا، کل بدن ، لیزر مردان و امثال آن زمان زیادی از شما می‌گیرد.

لیزر موهای زائد درکرج چه کاربردی دارد

لیزر موهای زائد درکرج بیشتر برای از بین بردن موهای زائد در پاها ، زیر بغل ، پشت ، صورت و بالا لب استفاده می شود. لیزرموهای زائد روشی مفید و بی خطر است که نتایج ماندگار و طولانی برای افراد به همراه دارد. به طور کلی می توان گفت شما با چند جلسه لیزر موهای زائد می توانید موها ی زائد بدن خود را کاهش دهید و از نتیجه ی دائمی آن لذت ببرید.

نحوه انجام لیزر موهای زائد درکرج

لیزر موهای زائد درکرج در حقیقت یک روش پزشکی است که از پرتو متمرکز نور (لیزر) برای حذف موهای زائد استفاده می کند.

در طول لیزر موهای زائد، پزشک لیزر نور را منتشر می کند که این نور توسط رنگدانه در مو جذب می شود. وانرژی نور به گرما تبدیل می شود که باعث آسیب رساندن به کیسه های داخل پوست که همان فولیکول های مو هستند می شود . که این کار موجب آسیب دیدگی ،جلوگیری یا تاخیر در رشد مو می شود.

این را بدانید که لیزر موها به مدت طولانی موجب تاخیر در رشد مودر افراد می شود، اما باعث حذف دائمی مودر آنها نمی شود. بنابراین شما نیازبه چند بار لیزر برای حذف موهای اولیه خود دارید. لیزر موهای زائد برای افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند موثرتر است.

‌ لیزر مو زائد در کرج چه مزیت هایی دارد

– با انجام لیزر موهای زائد درکرج شما ظاهری شاداب تر و زیباتر خواهید داشت که موجب افزایش اعتماد به نفس در شما خواهد شد.

-درانجاملیزر موهای زائد درکرج شما نیازی به جراحی و بستری شدن نخواهید داشت.

هزینه لیزر موهای زائد درکرج

هزینه ها لیزر موهای زائد درکرج برای افراد متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال به اندازه محل مورد درمان و زمان لازم وتعداد درمان های مورد نیازدر هر فرد بستگی دارد.

افراد مناسب لیزر موهای زائد درکرج

در ابتدا این نکته را بدانید که افراد با پوست روشن و موی تیره به جلسات لیزر کمی نسبت به بقیه افراد نیازمند هستند بنابراین افرادی که این نوع پوست ومو را دارند گزینه های خوبی برای انجام لیزرهستند . اما به طور کلی لیزر برای درمان همه افراد با رنگ پوست‌های مختلف و حتی درمان موهای قهوه‌ای روشن نیز استفاده می‎شود.

-افرادی با موهای زرد، قرمز روشن یا سفید به دلیل کمبود رنگدانه درریشه موگزینه مناسبی برای لیزر نیستند این موها را با هیچ نوع لیزری به طور کامل نمی توان انجام داد.

-زنانی که اختلالات هورمونی مانند سیکل قاعدگی نامنظم، ریزش موی سر، جوشهای مکرر در صورت دارند اگر تمایل به لیزر دارند باید قبل ازانجام لیزر این مشکل را رفع کنند وگرنه لیزر موهای زائد برای آنها بی تاثیر است.

-افرادی که داروهایی خاصی مانند کورتون ها، هورمون ها را مصرف می کنند نتیجه ای از لیزر موهای زائد نخواهند گرفت،

آیا لیزر موهای زائد درکرج با درد همراه است

لیزرموهای زائد با دستگاه های قدیمی تر ممکن است برای فرد درد داشته باشد اما لیزر موهای زائد با دستگاه جدید به نوعی می توان گفت که حتی نیاز به بی حسی ندارد و بدون استفاده از کرم های موضعی است وهیچ گونه سوزش و یا دردی را فرد حس نخواهد کرد.

نتایج لیزر موهای زائد درکرج از چه زمانی دیده می شود؟

اکثر بیماران به چهار تا هفت جلسه درمان نیاز دارند که بین جلسات باید سه تا شش هفته فاصله باشد تا تمام فولیکول های مو در منطقه مورد هدف قرار گیرند. با توجه به اندازه منطقه درمان، نتایج طی چند ماه دیده می شوند.

برای انجام لیزر صورت شما باید چهار هفته به پزشک مراجعه کنید. و برای سایر اندام ها ۶ الی۸ هفته نیاز است که به پزشک مراجعه کنید و این را بدانید که بعد از انجام هر جلسه لیزر بخشی از موهای ناحیه مورد نظراز بین می رود وبخشی از موها کوتاه، روشن و نازک خواهد شد و رشدشان نیز بعد از مدتی کند می شود و قسمتی از موهای زائد باقی می مانند.

مراقبت بعد ازلیزر موهای زائد درکرج

مراقبت های لازم که متخصص پوست ومو برای شما توصیه می کند شامل موارد زیر است

-از کرم‌های ضد آفتاب برای پوست خود بعد از لیزر استفاده کنید.

– بلافاصله پس از درمان، از کرم یا یخ یا هر چیزی که باعث سردی و بی‌حس در پوست می شود را در این ناحیه ، استفاده کنید تا ناراحتی آن را به حداقل برسانید.

-برای بهبودی زودتر می توانید از ژل آلوئه‌ورا استفاده کنید.

عوارضی لیزر موهای زائد درکرج

این را بدانید که اگر لیزر موهای زائد درکرج نزد متخصص پوست ومو انجام شود عوارضی برای فرد به همراه ندارد در غیر این صورت می تواند عوارضی مانند خارش ،قرمزی و ورم ،سوختگی ،آکنه،پوسته پوسته شدن را برای فرد به همراه داشته باشد.

نکات مهم در لیزر موهای زائد درکرج باید بدانیم

-در صورتی که شما تبخال مکررمی زنید به پزشک خود اطلاع دهید، زیرا در این صورت باید به چند روز قبل و بعد از لیزر از داروهای ضد تبخال استفاده کنید .

– باید توجه داشته باشید که هر چقدر موهای شما مشکی تر و ضخیم تر و پوست سفیدتر باشد شما نتیجه بهتری ازلیزر می گیرید. لذا در مورد موهای کرکی، بور و در افراد با پوست تیره لیزربه طور معمول توصیه نمی‌شود اما با دستگاههای جدید این افراد نیز می توانند لیزر انجام دهند.