24
فروردین

لیزر PDL در کرج

لیزر PDL در کرج موثرترین و بهترین درمان برای بر طرف کردن خالهای عروقی مادرزادی واکتسابی در سراسر دنیا است . بسته به نوع خال عروقی و اندازه آنها ، یک یا چند جلسه لیزر درمانی به فواصل ۴ تا ۶ هفته نیازاست .

بعد از انجام لیزر PDL در کرج پوست شما کمی رنگ پریده خواهد شد وحتی ممکن است لکه های قرمز رنگ بسیار ریز برروی پوست شما ظاهر شود . این لکه ها خونریزیهای ظریف زیر پوستی به دلیل تخریب رگهای سطحی به وجود می آید و خود به خود درعرض یک هفته از بین خواهد رفت.

از کاربردهای بسیار لیزر PDL در کرج درمان کلوئید (گوشت اضافی) و جای زخمهای قدیمی است.با توجه به اینکه روشهای قدیمی درمان این نوع ضایعات نظیر جراحی یا تزریق آمپولهای کورتون داخل ضایعه با درد زیاد همراه است ، امروزهلیزر PDL در کرج به عنوان یکی از بهترین و کم خطرترین درمانهای کلوئید محسوب می شود.

کاربرد لیزر PDL در کرج

-امروزه لیزر PDL در کرج موثرترین و بهترین درمان برای بر طرف کردن خالهای عروقی مادرزادی و اکتسابی در سراسر دنیا است.

-یکی دیگر از کاربردهای منحصر به فرد لیزر PDL درکرج درمان کلوئید یاهمان گوشت اضافیو جای زخمهای قدیمی در پوست است.

-جوش صورت و آکنه مقاوم به درمان از مشکلات شایع دیگری است که بسیاری از نوجوانان و جوانان از آن رنج می برند. با یک جلسه درمان با لیزر PDL می‌توان بهبود قابل توجهی در جوشهای قرمز رنگ و ملتهب صورت و بدن ایجاد کرد.

همچنین لیزر PDL در کرج برای درمان بیماری پسوریازیس، رزاسه، وریدهای سطحی پا، زگیل و بسیاری از بیماریهای پوستی دیگر کاربرد دارد.
يكي ديگر از كاربردهاي لیزر PDL در کرجمحو كردن مويرگهاي ريز و قرمزي اطراف بيني و روي گونه ها می باشد.

مزایای لیزر PDL درکرج

به طور کلی رگ‌های واریسی (در پاها و در صورت) میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان درگیر خود کرده است. در گذشته، درمان واریس تنها از طریق جراحی‌های پر هزینه و دردناک برای افرادانجام می‌شد اما امروزه با استفاده از لیزر PDL درکرج این عمل به راحتی و به صورت کاملاً سرپایی برای فرد قابل انجام است.

با این روش درمانی حدود ۸۰ درصد از لکه‌های مادرزادی با کمک لیزر قابل بهبود است وپاسخ به درمان با لیزر به رنگ، عمق و محل لکه بستگی دارد. در سایر موارد، چنانچه نتایج اولیه مطلوب باشد درمان ادامه پیدا خواهد کرد تا جایی که بهبودی کامل حاصل شود.

درمان با لیزر PDL درکرج مناسب چه افرادی است؟

بیمارانی که دارای شرایط زیررا دارا باشند می توانند درمان پوست با لیزر PDL را انجام دهند

-چین و چروک و خطوط ریز بر روی پوست

– آسیب‌های ناشی از نورخورشید

– التهاب و قرمزی مزمن پوست صورت

-لکه‌های قهوه‌ای روی پوست

– رگ‌های خونی روی صورت

– رگ‌های خونی روی پا

– اثرات بجا مانده از آکنه

-پسوریازیس (صدفک یا تکه‌های نقره‌ای، ضخیم، خشک و خارش‌دار ناشی از تجمع سلول‌های پوست)

– لکه‌های قرمز مادرزادی بر روی پوست (ازجمله لکه‌های ماه‌گرفتگی)

– تومورهای خوش‌خيمی که منشأ آ‌ن‌ها سلول‌هاي جدار عروق خوني يا لنفاوي است.

– قرمزی ناشی از کشیدگی پوست

– زگیل

لیزر PDL در کرج مناسب چه افرادی نیست

افرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند، نمی توانند کاندیدای مناسبی برای درمان با لیزر PDL باشند.

– افرادی که تحت درمان با داروهای خاص هستند.

– بیمارانی که مستعد برای بجا ماندن اثر زخم بر روی پوست هستند.

– وجود پیچ‌های فلزی در ناحیۀ درمانی

زنان باردار یا شیرده

-وجود زخم یا آسیب (تروما) بر روی پوست

مراحل درمان با لیزر PDL در کرج

در جلسه درمان با لیزر PDL در کرج ابتدا برای بیمار پرونده تشکیل می شود سپس بیمار را آماده لیزر می شود در ابتدا کرم بی حسی بر روی پوست بیمار مالیده می شود . پس از گذشت زمانی حدود ۱۵ دقیقه تا نیم ساعت که بی حسی مربوطه تاثیر کرد ، بیمار بر روی تخت دراز کشیده و عینک محافظ روی چشمان او قرارخواهد گرفت.

مدت زمان انجام لیزربیشتر به نوع و وسعت ضایعه تحت درمان فرد بستگی داردوبه طور معمول ۵ تا ۲۰ دقیقه برای هر فرد طول خواهد کشید .لازم به ذکر است که در این عمل، میزان درد برای هر حداقل است. ممکن است شما احساسی شبیه به برخورد ناگهانی یک کش لاستیکی به پوستتان داشته باشید که به دنبال آن یک حس لطیف و گرم احساس خواهد شد.

اکثر بیماران در طی درمان، احساس گرما یا سوزن سوزن شدن دارند، اما این موضوع معمولاً دردناک نیست. با شروع تابش لیزر، احساس گرما با یک مه خنک‌کننده عوض ‌می‌شود. انرژی لیزر توسط عروق خونی زائد یا رنگدانه‌های پوست شما جذب می‌شود که نتیجۀ آن تخریب و جدا شدن رنگدانه‌ها است. با تحریک فرآیند التیام در بدن شما، رنگدانه‌ها به مرور زمان ناپدید می‌شوند.

بعد از درمان با لیزر PDL در کرج

پس از درمان با لیزر PDL در کرج به احتمال زیاد شما احساس می‌کنید که پوستتان کمی متورم شده و تا حدودی قرمز یا صورتی به نظر می‌رسد (بسیار شبیه به آفتاب‌سوختگی). متخصص زیبایی شما می‌تواند ژل یا کِرِم‌هایی به شما ارائه نماید تا به بهبودی شما کمک نماید، اما اکثر این عوارض طی ۱ تا ۳ روز برطرف خواهدشد، به نحوی که بیشتر بیماران قادر به ازسرگیری فعالیت‌های عادی از جمله استفاده از مواد آرایشی می‌باشند. در طول مدت درمان شما باید از قرارگرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب یا برنزه‌کردن پوست، اجتناب نموده و از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید.

عوارض لیزر PDL در کرج

به صورت کلی لیزر PDL درکرج عروق پوستی را تخریب می کند، از این رو بلافاصله پس از لیزر درمانی ناحیه تحت درمان برای فرد کبود می شود که نشانه تخریب همین مویرگ های پوستی است.

این کبودی پس از گذشت حداکثردو هفته بعد ازلیزر PDL در کرج بر طرف خواهد شد ونتیجه درمان مشخص خواهد شد با توجه به اثر حرارت این لیزر ممکن است در صدی از افراد با پوست تیره به طور مقطعی تغییررنگ پوست به صورت روشن شدن یا تیره شدن پوست شبیه آفتاب سوختگی، تورم و قرمزی رخ دهد که پزشک معالج با تنظیم دقیق دستگاه و دادن کرم ها و توصیه های بعد ازلیزر PDL در کرج احتمال این عوارض را به حداقل کاهش خواهد داد.

در مجموع کاربردلیزر PDL در کرج برای انواع پوست، توسط FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) تأییدشده است و امن‌ترین روش درمان در این گروه محسوب می شود

در موارد نادر، ممکن است بیماران با سوختگی، تاول یا کبودی مواجه شوند. بیمارانی که مستعد برجاماندن اثر زخم بر روی پوست هستند، ممکن است بعد از عمل، اثر جزئی زخم (اِسکار) را مشاهده نمایند. در موارد بسیار نادر، درمان با لیزر به عنوان عامل محرک برای بروزعفونت‌ها یا ویروس‌های نهفته شناخته شده است.