25
فروردین

میکرودرم ابریژن در کرج

میکرودرم ابریژن در کرج در حقیقت مرحله لایه‌برداری غیرتهاجمی پوست است که در آن لایه‌ی رویی پوست که همان سلول‌های مرده پوست است به‌صورتی ملایم تراشیده شده و تولید کلاژن انگیخته می‌شود تا پوست تازه و سالم رشد یابد و شما چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشید.

شما می توانید با روش میکرودرم ابریژن در کرج خطوط کم‌عمق، لکه‌ها، تیرگی در پوست و لکه‌های ناشی از آفتاب را درمان کنید بخصوص اگر جلسات درمان پیاپی و متوالی باشند.

بعد از انجام میکرودرم ابریژن مرطوب‌کننده ها، کرم‌ها و لوسیون ها بهتر و آسان‌تر جذب می‌شوند و اثر بیشتری خواهند داشت. میکرودرم روشی بدون درد، با میزان ریسک پایین است که از آن می‌توان جهت برطرف کردن برخی از مشکلات پوستی استفاده نمود.

میکرودرم ابریژن در کرج چگونه انجام می شود؟

برای انجام میکرودرم ابریژن در کرج در ابتدا پوست تمیز وآرایش و چربی بر روی پوست کاملا پاک می شود و سپس بر حسب نوع پوست و ضایعه آن که از سوی پزشک تعیین می شود، سایش در جهات گوناگون و روی قسمت های متعدد انجام می شود. زمان لازم حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در صورت و ۲۰ دقیقه در گردن طول می کشد . پس از اتمام درمان، صورت پاک و سپس با آب ولرم شسته می شود.و یک کرم مثل اکسیددوزنگ یا کالامین به محل مالیده می شود.

مزایا میکرودرم ابریژن در کرج

ازمزایای میکرودرم ابریژن در کرج می توان به مواردی مانند، ایجاد پوستی تازه، صاف و نرم اشاره کرد. این کار، یک روش غیر جراحی است و از این رو می تواند در فواصل کوتاه تکرار شود.

این کاربه شما کمک می کند تا پوستی جوان و بدون رنگدانه، داشته باشید و در از بین بردن جوش های سرهای سیاه، کاهش اندازه منافذ، بهبود پوست ضخیم ، ودر از بین خطوط پیری و چین و چروک پوست روشی بسیار موثر است.

بیماری‌هایی که به کمک روش میکرودرم ابریژن در کرج درمان می‌شود؟

میکرودرم ابریژن یک روش درمانی مؤثر برای بسیاری از بیماری‌های پوستی است. این روش درمانی برای پاکسازی پوست صورت، دست و قسمت‌های دیگر بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش درمانی میکرودرم ابریژن در کرج برای درمان بیماری‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

-خطوط ریز و چین و چروک‌های پوست از جمله در مناطق حساس اطراف چشم

-آفتاب سوختگی، پوست‌های ناهموار و ضخیم

-پوست‌های خشن و زبر

-رنگدانه ها و لکه‌های ناشی از افزایش سن

-پوست‌های بی‌خاصیت، خسته و کم‌آب

– منافذ متراکم شده و بزرگ شده جوش‌های سر سفید و سر سیاه

-اسکارها مثل اسکار ناشی از زخم‌های جراحی

– تحریک میکروسیرکولاسیون

-تجمع بیش از حد سموم در پوست

-اسکارهای ناشی از آکنه و جای جوش و رفع جوش

-علائم کشیدگی ملایم پوست

-رفع خشکی پوست

مضرات میکرودرم ابریژن در کرج چیست

در صورتی که عمل میکرودرم ابریژن در کرج توسط یک فرد حرفه ای ومتخصص پوست انجام شود احتمال خطرات این روش به حداقل خواهد رسید .

بسیاری از این خطرات زمانی حاصل می شود که تحت شرایط غیراستریل و یا در صورت عدم استفاده ی درست از وسایل درمانی صورت بگیرد. زیرا در صورتی که اپلیکاتورها و وکیوم های میکرودرم به خوبی ضدعفونی نشوند، فرد را در معرض عفونت های بسیاری قرار می دهند. اگر این وسیله با شدت بالا مورد استفاده قرار گیرد، کریستال های نرم آن که برای لایه برداری از پوست استفاده می شوند، ممکن است پوست را سوراخ کنند.

در صورت عدم استفاده از این وسیله ممکن است کریستال ها وارد چشم و التهاب آنها نیز بشوند. عوارض جانبی این وسیله بسیار اندک است و در صورت استفاده ی درست از آن به ندرت چنین مشکلاتی رخ می دهد. مراجعه به یک متخصص پوست ماهر برای انجام میکرودرم، خطرات احتمالی آن را به حداقل می رساند.

نتایج میکردرم ابریژن در کرج

به طور کلی می توان گفت که میکرودرم ابریژن روشی امن، سریع و بدون نیاز به جراحی است. البته باید گفت که نتایج این روش دایمی نیست، اما باعث می شود پوست شما جوان تر و شاداب تر شود و چهره تان شفاف تر به نظر بیاید.

زیرا این روش موجب افزایش گردش خون در صورت،و همچنین باعث رشد سریع‌‌تر سلول های جدید می گردد. اثر دیگر این درمان افزایش جذب داروهای مصرفی بر روی پوست می باشد به طوری که اثر آنها را ۴ تا ۶ برابر افزایش می دهد. همچنین ازاین روش می توان به عنوان روشی موثر برای درمان ترک های پوستی و یا از بین بردن جای زخم های دیگر برروی پوست استفاده شود.

مراقبت‌های پس از انجام میکرودرم ابریژن در کرج

این نکته را بدانید که پوست شما به دلیل لایه برداری، نیاز به مراقبت بیشتر دارد بنابراین نکات زیر توصیه می گردد:

-استفاده از یک مرطوب کننده مناسب برای کمک به آبرسانی پوست و استفاده از کرم های ضد آفتاب برای محافظت در برابر نور خورشید بعد از میکرودرم ابریژن لازم است.

-درمان های عمیق تر برای برداشت زخم ها و یا ترک های پوستی نیازمند استفاده از پمادهای آنتی بیوتیک برای چند روز می باشد

این روش همچنین باعث افزایش جذب داروهای مصرفی بر روی پوست فرد می شود و اثر آنها را ۴ تا ۶ برابر افزایش می دهد. بنابراین معمولا پزشکان پس از انجام میکرودرم، کرم ها و دارو های درمانی خاصی را تجویز می کنند؛

– درصورت مشاهده هرگونه عفونت و یا تغییر رنگ پوست حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

انجام میکرودرم برای چه کسانی موثر است؟

این روش مناسب بیماران دارای خطوط باریک و چروک صورت، لکه های مرتبط با سن، آسیب ناشی از نور خورشید، رنگ دانه های نامنظم، منافذ مسدود در پوست، معایب بافت پوست یا جای زخم جزئی، مناسب درمان با روش میکرودرم صورت ( پاکسازی پوست و جوانسازی پوست ) هستند.

بیماران دارای لک و یا آکنه نیز می توانند از این روش درمانی استفاده کنند. پخش کردن آرام میکروکریستال ها، نواقص و معایب پوست را با از بین بردن لایه ی بیرونی سلول های آسیب دیده و مرده ی پوست بهبود بخشیده ، پاکسازی پوست انجام شده و پوستی تازه و جدید را به وجود می آورد.

میکرودرم ابریژن برای چه کسانی ممنوع است ؟

این روش درمانی برای افراد که دارای ضایعات عروقی، آکنه منتشر، ضایعات تب خالی در روی زگیل ها و زخم ها، اگزما و پسوریازیس همچنین در لوپوس ارتیماتوس و دیابت توصیه نمی شود.

ضمناً میکرودرم ابریژن در کرج در بیمارانی که در۶ ماه گذشته از داروی ایزوترتینوئین استفاده کرده اند، نباید انجام شود زیرا مصرف داروی مذکور موجب خشکی پوست و احتمال ایجاد اسکار می شود.