خصوصیات یک چهره زیبا

خصوصیات یک چهره زیبا را می توان با اندکی تامل تحلیل کرد. چهره ی زیبا،متقارن و هماهنگ است. همه ما می دانیم که دیگران را نباید بر اساس ظاهر قضاوت کرد.ظاهر افراد از مهربانی و شخصیت واقعی آن ها اطلاعاتی به ما نمی دهد. با وجود این تفاسیر نادیده گرفتن زیبایی دشوار است.چهره جذاب افراد باعث تمایل ما به نگاه کردن به آنها می شود. ما نمیتوانیم چشم از یک بازیگرو یا یک مدل خوش چهره برداریم. بنابراین قدرت زیبایی را نمی توان انکار کرد.

حال سوال اینجاست که چیزی باعث می شود که یک چهره زیبا به نظر برسد؟ بین چهره بسیار زیبا و جذاب و چهره با جذابیت کمتر چه تفاوت هایی وجود دارد؟ در هر دوره تاریخی و فرهنگی؛افراد نظر مخصوص به خود را درباره زیبایی دارند. اما این ایده هرگز ثابت نبوده و هنوز به تغییرات بستگی دارد. در پروژه تحقیقاتی یک رویکرد تجربی را به کار گرفتیم و با استفاده از تکنیک مورفین، نمونه هایی برای چهره های غیر جذاب و جذاب برای هر جنس ایجاد کردیم. برای مثال نمونه ای از صورت غیر جذاب با ترکیب چهار چهره که قبلا بعنوان غیر جذاب در نظر گرفته شده بود ایجاد شد. همچنین “چهره جذاب”به وسیله ترکیب شدن چهار چهره جذاب تر به ترتیب ترکیب شده است.
برای پیدا کردن تفاوت  بین چهره های جذاب و غیر جذاب، یک جفت تصویر جذاب وغیرجذاب برای آزمون افراد ارایه دادیم.نتیجه به شکل زیر ظاهرشد:

چهره خانم ها:

خصوصیات یک چهره زیبا خصوصیات یک چهره زیبا

ویژگی های مشخصی از چهره زنان جذاب در مقایسه با چهره غیر جذاب:

پوست برنزه
شکل باریک صورت
چربی کمتر
لب های پر
فاصله کم بین چشمها
ابروهای تیره وپر
مژه های بلند و تیره و پر
گونه برجسته
بینی باریک
حلقه دور چشم وجود ندارد
پلک نازک

چهره اقایان:

 

ویژگی های مشخصی از چهره مردان جذاب در مقایسه با چهره غیر جذاب:

پوست تیره و سبزه
شکل باریک صورت
چربی کمتر
لب های پر و قرینه
ابروهای تیره
مژه های تیره و پر
نیمه بالایی صورت پهن تر از قسمت پایین
گونه برجسته
برجستگی فک پایین
چانه برجسته
پلک نازک
نبود چین و چروک بین بینی و گوشه لب

سوال و یا نظری دارید ؟ با ما در ارتباط باشید

avatar