متخصص پوست و مو

پیدا کردن یک متخصص پوست و مو در کرج

متاسفانه در سالیان اخیر ، برخی پزشکان عمومی اقدام به انجام عمل های زیبایی کردند و بسیاری از مراجعین به این پزشکان با نارضایتی و یا مشکلات غیر قابل جبرانی مواجه شدند . اما چگونه میتوان پزشکان متخصص پوست و مو را تشخیص داد ؟چه کسانی به عنوان متخصص پوست و مو در کرج فعالیت می‌کنند ؟

با توجه به آنکه پوست صورت و موهای در اولین نگاه افراد دیده می شوند از اهمیت بالایی برخوردار هستند و کوچکترین تغییر منفی در آن ها افراد را به فکر راه چاره میندازد.
از طرفی میل به زیبایی در افراد از گذشته تا به امروز در همگان بوده و افراد برای رسیدن به زیبایی بیشتر گاهی اوقات اقدام به انجام یک سری عمل ها و جراحی ها میکنند ، اما سوال مهم انجاست که زیبایی را به چه قیمتی باید بدست آورد ؟
متاسفانه با گردش کوتاهی در شهر خودمان کرج ، به کرات میتوانید تابلوهایی از پزشکان عمومی را ببینید که با عنوان متخصص پوست و مو در کرج و یا حتی از آن بدتر لیزر درمانی در حال فعالیت هستند حال آنکه تخصص پوست و مو یکی از تخصص های سخت و حساس پزشکی است که دکترها پس از اتمام دوره عمومی می بایست آزمون داده و در صورت کسب بالاترین نمره ها می توانند در رشته تخصصی پوست و مو قبول شوند.

متخصص پوست در کرج
همه پزشکانی که موفق به دریافت تخصص در زمینه پوست و مو شوند به عضویت انجمن متخصصان پوست در می آیند که برای مشاهده متخصصان در شهر کرج میتوانید به وب سایت انجمن متخصصان پوست کرج مراجعه نمایید.در حال حاضر حدود ۲۱ متخصص پوست و مو در کرج در حال فعالیت هستند که میتوانید نام آم ها را در جدول زیر مشاهده نمایید.
همچنین توجه داشته باشید یک پزشک متخصص پوست باید دارای بورد تخصصی باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتردر خصوص بورد تخصصی به مقاله ویژگی های متخصص پوست چیست؟ مراجعه نمایید. علاوه بر این دقت نمایید در سرنسخه پزشک حتما باید آرم انجمن متخصصین پوست و شماره عضویت در آن ذکر شده باشد.
لیست متخصصین پوست و مو در کرج:

 

 

نام پزشک متخصص پوست و مو در کرج شماره نظام پزشکی
شادی مظلومی ۸۰۸۵۲
علیرضا انطیقه چیان ۱۰۹۹۲
سعید پیروزی
محمد پیشان ۶۵۸۱۵
شب بو جسری ۱۱۲۰۲۹
نسیبه جنیدی ۹۶۳۴۴
حمید جویا ۱۷۸۱۴
لیلا خرازی ۶۰۲۸۸
احمد خزانی ۵۳۲۳۱
حبیب ا… زمانی ۵۵۲۵
گیتی طاهری ۳۵۰۲۷
هیلدا فتوحی ۵۹۶۶۰
لاله کدیور ۲۲۴۵۷
اسدالله کیانی ۵۷۱۳۱
گیتا گرجی ۳۱۰۲۳
افشین مرتضوی ۷۱۶۴۳
فرنگیس معتمدی ۲۸۶۴
فرزانه ملایی ۶۰۹۰۶
غلامرضا ملکی ۲۴۳۲۶
حمیده فرج زاده
فریده رادمهر

گاها دیده شده برخی پزشکان در اقدامی غیر اخلاقی از عنوان مختص پوست استفاده میکنند که هیچ منافاتی با متخصص پوست ندارد و صرفا برای گمراه کردن بیماران از آن استفاده میکنند.
از طرفی برخی پزشکان دیگر عناوینی همچون عضو انجمن لیزر انگلستان یا امریکا و دیگر عناوین دیگر استفاده میکنند که لازم به ذکر است این عناوین دلیل بر متخصص بودن آن پزشک نبوده و هر پزشک میتواند به صورت آنلاین هزینه عضویت در این انجمن ها را پرداخت کرده و به بدون حتی مراجعه و شرکت حضوری در گردهمایی آن ها ، شماره عضویت دریافت کند که به هیچ عنوان اعتباری ندارد.
از طرف دیگر برخی پزشکان با این عنوان که دارای مدرک لیزر از شرکت های سازنده دستگاه های لیزر هستند ، اقدام به لیزر درمانی میکنند اما توجه داشته باشید که این مدارک بدان معناست که شرکت مربوطه دستگاه را به آن پزشک فروخته است و فقط توضیحات دستگاه در دفترچه راهنمای آن وجود دارد و همانطور که می‌دانید خرید یک دستگاه به منزله تخصص کار با ان نیست.

متخصصین زیبایی به کدام دسته از پزشکان اطلاق می شود ؟

متخصص پوست و مو در کرج

  • جراحان پلاستیک
  • متخصصین پوست و مو و زیبایی
  • فوق تخصص جراحی ترمیمی پلک
  • متخصصین گوش و حلق و بینی و جراحان سر و گردن
  •  جراحان فک و صورت

این نکته نیز حائز اهمیت است که یک متخصص پوست هر ده سال یکبار می بایست گواهی پزشکی خود را تمدید کند که این امر مستلزم مطالعه بیشتر در حوزه تخصصی است که پزشکان عمومی بدلیل متفاوت بودن کار خودشان اهمیت چندانی به آن نمی دهند.
طبق آمار اخیر ۱۰ درصد شکایت از پزشکان در حوزه زیبایی بوده و قریب به ۹۰% آن ها مواردی بودند که فرد یک جراحی زیبایی را توسط یک دکتر غیر متخصص انجام داده است.
فراموش نکنید پوست هر شخص از عوامل زیبایی وی می باشد و میتوانید زیبایی را تا چندین برابر افزایش دهد.به همین جهت با مراجعه به یک متخصص پوست و موی خوب علاوه بر دریافت مشاوره های لازم در خصوص مراقبت ها یپوستی ، متخصص پوست به شما کمک میکند تا همیشه پوستی سالم داشته باشید و جوانی خود را تمدید کنید.

اهمیت انتخاب یک متخصص پوست خوب

متخصص پوست و مو در کرج

در صورت مراجعه به یک متخصص پوست خوب علاوه بر رفع مشکلات فعلی میتوانید از مشاوره های وی برای جلوگیری از بیماری های آتی استفاده کنید.برای انتخاب یک متخصص پوست و موی خوب نکات ذکر شده در ابتدای این مطلب رو مئنظر قرار دهید.
همیشه میتوان بهترین متخصص پوست و مو را با بررسی میزان رضایت بیمارن قبلی و نمونه کارهای وی نیز تشخیص داد . یکی دیگر از معیار های تشخیص یک متخصص پوست و موی خوب ، اطلاع از تعداد عمل ها و جراحی ها و همچنین سابقه کاری وی است.

برخی بیماری های نیازمند متخصص پوست و مو با یک جلسه مراجعه برطرف نمیشوند و نیازمند گذراندن طول درمان مشخص و بر اساس نظر متخصص پوست و مو است البته بعضی از متخضضان پوست و مو درمان های ترکیبی را پیشنهاد میدند که طول درمان کاهش یابد و یا نتیجه آنی حاصل شود ، از جمله این درمان های ترکیبی میتوان به تزریق ژل ، بوتاکس و .. اشاره نمود.
یک متخصص پوست مو میتواند اغلب مشکلات پوستی نظیر پسوریازیس ، خال های خطرناک ، آکنه بیماری های مو و ناخن را درمان کند و یا برخی از نواقص ظاهری را برطرف کند این که یک متخصص پوست از کدام روش برای درمان استفاده میکند کاملا بستگی به شرایط بیمار و هزینه های قابل تقبل برای وی بستگی دارد. برای مشاهده مطلب متخصص پوست چه بیماری هایی درمان میکند کلیک کنید.
علاوه بر مطالب ذکر شده در مطلب قبلی اگر به تازگی دچار ریزش مو و یا شوره سر شده اید و یا به صورت ارثی و ژنتیکی افراد خانواده دچار ریزش مو می شوند هرچه زودتر باید به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا بتوانید پیاز موهای خود را حفظ کنید.
در مقاله ای دیگر علت سفید شدن ناخن ها مطرح شد که میتوانست علت های مختلفی از پسوریازیس گرفته تا کمبود مواد مغذی و تیروئید باشد ، از این مورد نیز ساده نگذرید.
بیماری مهم دیگری که باید بسیار به آن توجه نمود بیماری های پوستی در ناحیه تناسلی است. بسیاری از زوج ها با این بیماری و درمان آن ها آشنا نیستند در صورتی که اگر به موقع تشخیص و درمان نشوند موجب بروز مشکلات عدیده میشوند. این بیماری ها به صورت تبخال و یا زگیل تناسلی دیده میشوند و یا در برخی از افراد به صورت بیماری های قارچی ظاهر می شوند.که برای درمان آن ها حتما به یک متخصص پوست و مو باید مراجعه نمایید.
همچنین از فرزندانتان در دوران بلوغ قافل نشوید آنها با توجه به تغییرات هورمونی ای که دارند بیش از هر موقع دیگر نیاز دارند به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنند تا از مشکلاتی که در دوران بلوغ گریبان گیر ان ها است را بگذرانند.

چرا باید لیزر توسط متخصص پوست و مو انجام شود؟

متخصص پوست و مو در کرج

تصور غالب افراد آن است که انجام لیزر نیاز نیست تحت نظارت یک پزشک متخصص باشد اما فراموش نکنید تنها یک متخصص پوست و مو است که با تمامی لایه ها و بافت های پوست آشنایی دارد و بر اساس مشخصه های پوست هر بیمار باید دستگاه لیزر را تنظیم نماید. همچنین تعیین تعداد جلسات و فاصله بین جلسات نیز از وظایف یک متخصص پوست و مو است.همچنین قبل از آغاز بکار لیزر باید پوست معاینه شود تا هیچگونه ضایعات پوستی وجود نداشته باشد زیرا گاهی اوقات ضایعات پوستی در اثر برخورد اشعه های لیزر با آن ها وخیم تر خواهند شد.

نکات مراجعه به متخصص پوست و مو در کرج

متخصص پوست و مو در کرج

در صورت مراجعه به یک متخصص پوست و مو ، آرایش صورت و لاک های ناخن خود را میباست به طور کامل پاک کرد.گاهی اوقات علائم یک سری بیماری ها در زیر ناخن ها ، بین انگشتان و یا سایر نقاطی که شما از آن آگاهی ندارید وجود دارد که یک معاینه صحیح با وجود آرایش های سنگین عملا ممکن نخواهد بود.

دکتر شادی مظلومی متخصص پوست و مو در کرج

ایشان در سال ۱۳۸۶ از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارع التحصیل شدند و از سال ۱۳۸۷ در استان البرز وشهر کرج مشغول طبابت در زمینه پوست و مو هستند. ایشان سابقه درخشانی در عرصه های بین المللی داشتند و در ادامه به برخی از تالیفات ایشان در نشریات خارجی اشاره می نماییم.

عنوان مقاله سال انتشار خلاصه مقاله
ایزوترتینوین خوراکی برای آکنه، تنظیم درمان مطابق با واکنش بیمار

 

۲۰۰۶ ایزوترتینوین خوراکی یک درمان مثبت و موثر برای برای آکنه است. اطلاعات منتشر شده ای در خصوص تاثیر و عوارض جانبی آن برای روی بیماران ایرانی وجود ندارد. ۱۳۲ بیماران آکنه با میانگین سنی ۲۲٫۹ +/- ۶٫۲ که با استفاده از ایزوترتینوین درمان شدند، طی ۴٫۴ سال مورد بررسی قرار گرفتند. نتیجه تحقیق، حاکی از اثربخش بودن این درمان بر روی بیماران ایرانی که دارای آکنه هستند بود. همچنین عوارض جانبی بسیار خفیف مشاهده شد. شروع درمان با دوز بالا و اصلاح طول درمان براساس پاسخ درمانی در هر بیمار توسط متخصص پوست و مو، می تواند به نتایج سریع و خوب با کمترین عوارض جانبی بینجامد.
پمفیگوس (تاول یا حباب مشتق شده بر روی پوست) تحریک شده به خاطر مصرف کلروکین یا هیدروکسی کلروکین ۲۰۰۶ بررسی ها متخصصین پوست و مو بر روی خانمی ۵۲ ساله که بدلیل حجم زیادی تاول برروی پوستش پس از دو هفته مصرف هیدروکسی کلروکین مراجعه کرده بود نشان داد که پمیفگوس مشاهده شده ناشی از مصرف داروهای کلروکین است. با قطع داروهای کلروکین و مصرف موضعی استروئید، اکثر ضایعات برطرف شد و بیمار به حالت قبل بازگشت.
گال های که به صورت ضایعات شبیه پمفیگوید bullous ظاهر می شوند ۲۰۰۶ یک مرد ۴۲ ساله با علایم سه ماه خارش و تاول بر روی نیم تنه پایین، بازوها و پاها به کلینیک پوست و مو ما ارجاع شد. بافت برداری اولیه تشخیصی برای پمفیگوید بلوس بود. خراشیدن پوست بر روی مچ دست در نواحی ضایعات تشخیصی مثبت برای گال بود. آزمایشات دقیق ایمونوفلورسانس انجام شد. بیمار با لوسیون لیندان و کرم کروتامیتون با مصرف دقیق بر روی ضایعات درمان شد. بافت بردای و مطالعات ایمونوفلورسانس در کنار هم به همراه خراشیدن پوست کمک کرد که بیماری این فرد از پمفیگوید بلوس متفاوت تشخیص داده شود.

13
سوال و یا نظری دارید ؟ با ما در ارتباط باشید

avatar
8 Comment threads
5 Thread replies
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ به نظر
جدیدترین نظر
10 نویسنده نظر
مدیریتسولمازآرزوفاطمه یوسفیمحسن Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
فاطمه
Guest
فاطمه

خانم دکتر قبلا توی بهبد نبودن ؟ خوب بود از سوابق کاریشون مینوشتید تا بیشتر آشنا شیم با ایشون

فاطمه یوسفی
Guest
فاطمه یوسفی

چرا عزیزم.برای کسب اطلاعات بیشتر از سوابق کاری ایشان به لینک زیر مراجعه فرمایید.

پویان
Guest
پویان

خانم دکتر، میشه لطفا در خصوص تفاوت اصلاح صورت اقایان با تیغ و ماشین اصلاح توضیحاتی بفرمایید؟ کدام یک بهتر است برای سلامتی پوست صورت؟

فاطمه یوسفی
Guest
فاطمه یوسفی

اصلاح صورت با ماشين بهتر است. اگر از تيغ استفاده میکنید بهتر است در جهت رويش مو يعنى از بالا به پايين این کار را انجام دهید.

الهام نراقی
Guest
الهام نراقی

خانم دکتر یکی از بهترین متخصص های پوست و مو هستند تو کرج ، من سه بار مراجعه داشتم به کلینیکشون ، بغیر از یک ساعتی که برای ویزیت منتظر بودم ، از بقیه خدمات خیلی راضی بودم

آناهیتا
Guest
آناهیتا

مرسی از مطلب مفیدتون . من رفته بودم پیش یه دکتر که زده بود رو کارتش پوست مو و زیبایی ، بعد از خراب کردن صورتم دیدم اون خانم پزشک عمومی بوده

منصوره
Guest
منصوره

سلام
مشاوره هم دارید تو کلینیک؟

فاطمه یوسفی
Guest
فاطمه یوسفی

سلام دوست عزیز. بله مشاوره رایگان با تعیین وقت قبلی داریم.

محسن
Guest
محسن

خانم دکتر قطعا یکی از متخصصین پوست و موی خوب در کرج هستند ، فقط کاش یکم بیشتر برای هر بیمار زمان بذارن.

آرزو
Guest
آرزو

وقت بخیر ، این لیستی که دادید یعنی فقط تو کرج همین تعداد متخصص داریم ؟ پس این همه قدم به قدم کلینیک زدن چی هستن پس ؟

سولماز
Guest
سولماز

سلام، شما با کدوم بیمه ها قرارداد دارید ؟