تزریق فیلر با هیالورونیک اسید

تزریق فیلر با هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید یک کربوهیدرات(قند) است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد. امروزه این ماده چسبناک به عنوان یکی از مواد مهم در حوزه ارتوپدی و جراحی چشم به شمار می رود. وظیفه این ماده در بدن جذب آب است وهمچنین عامل روان کننده و کمکی مفاصل و ماهیچه ها می باشد. از این بافت محکم برای حفظ رطوبت پوست استفاده می شود زیرا یکی از مولکول های بسیار آب دوست در طبیعت می باشد و چون فواید بی شماری برای بدن انسان دارد،به آن مرطوب کننده طبیعی گویند.

فواید تزریق فیلر با هیالورونیک اسید برای بدن

اگر بخواهیم مفاصل بدن انسان را با موتور یک اتومبیل مقایسه کنیم مایع موجود در مفاصل در بدن همانند روغن در ماشین است. ما روغن ماشین رادر فواصل منظم عوض میکنیم زیرا گرما و اصطکاک باعث از بین رفتن چسبندگی روغن می شود،روغن رقیق تر می شود و توانایی خود را در برابر حفاظت از سطوح از دست می دهد. تاثیر هیالارونیک اسید نیز در مفاصل بدن ما به همین صورت است. هر چه سن ما بالاتر می رود چسبندگی مایع روان مفاصل کمتر می شود. هیالورونیک اسید کمک میکند که این مایع در مفاصل باقی بماند.

حفظ رطوبت پوست از طریق تزریق فیلر با هیالورونیک اسید

طراوت بیشتر یا خطوط وابسته به احساسات میتوانند با عمل جراحی ایمپلنت ویا تزریق مواد حجم دهنده حاصل شود.
امروزه استفاده از تزریق حجم دهنده های پوستی یکی از رایج ترین روش های برجسته کردن لب است.
یکی از معروف ترین این حجم دهنده ها ماده ای به نام اسید هیالورونیک می باشد که به طور طبیعی در بدن انسان ساخته می شود.
زمانی که پوست ما پیر می شود و طراوت و رطوبت خود را از دست می دهد,چین و چروک شروع به بوجود امدن می کنند.
هرچند هیالورونیک اسید رطوبت را در پوست نگه می دارد و می تواند به عنوان فرم دهنده و افزایش دهنده حجم لب استفاده شود,اما اثرات ضد پیری اسید هیالورونیک موقتی هستند.

سوال و یا نظری دارید ؟ با ما در ارتباط باشید

avatar