متخصص پوست و مو چه بیماری هایی را می تواند درمان کند؟

متخصص پوست و مو چه بیماری هایی را می تواند درمان کند؟

متخصص پوست و مو چه بیماری هایی را می تواند درمان کند؟

چه کسانی باید به متخصص پوست و مو مراجعه کنند؟

متخصص پوست و مو کل سطح پوست و مخاطات بدن از قبیل مخاط دهان, مخاط ناحیه تناسلی,ناخن ها، مو و بیماری های مربوط به مو و بیماری های پوستی را درمان می کند.اغلب بیماری های پوستی منشا ژنتیکی و خود ایمنی دارند به همین دلیل فقط با درمان قابل کنترل هستند و علاج قطعی ندارند، مانند بیماری های روماتولوژیک که به طور صددرصد بهبود نمی یابند. اما درمیان بیماری های پوستی  تعدادی بیماری عفونی هم وجود دارد، مانند انواع قارچ های پوستی, انواع میکروب های سطحی که باعث بیماری پوستی می شوند و همچنین آکنه که این موارد درمان قطعی دارند اما علم درماتولوژی همچنان راه زیادی برای  پیشرفت پیش رو دارد. خیلی از بیماری ها مانند پسوریازیس درمان قطعی ندارند.

 

 

متخصص پوست و مو چه بیماری هایی را می تواند درمان کند؟      متخصص پوست و مو چه بیماری هایی را می تواند درمان کند؟

 

علایم و منشا بیماری های پوستی چیست؟

گاهی بیماری ها و علایم پوستی منشا داخلی دارند، به طور مثال خارشی که به طور دایم ایجاد شده است باید این سوال را در ذهن بیمارو پزشک ایجاد کند که علت آن چیست وحتما چک آپ داخلی انجام گیرد چرا که ممکن است علامتی از بیماری های داخلی باشد. تعدادی ازسرطان های داخلی منجر به بروز تغییرات پوستی می شوند. مهم ترین علامت بیماری های پوستی، خال است.

 متخصص پوست و مو چه بیماری هایی را می تواند درمان کند؟       متخصص پوست و مو چه بیماری هایی را می تواند درمان کند؟

 

ارتباط بین خال و بیماری پوستی چیست؟

انواع خال توسط متخصص پوست می بایست  مورد بررسی قرار گیرد که اگر خالی تغییرات غیر طبیعی داشته باشد مثلا تمایل به بدخیم شدن دارد برداشته شود. اغلب بیماری های پوستی کشنده نیستند به غیر از یک مورد که آن نیز در کشور ما خیلی شایع نمی باشد و آن ملانوم و یا خال بدخیم است. این نوع خال در کشورهای اروپایی و درمیان سفید پوستان و نیز در استرالیا بسیار شایع می باشد. نوعی تومور پوستی به نام بی.سی.سی  که شایع ترین نوع تومور سرطانی در میان سرطان ها به شمار می رود ‌وجود دارد که البته به راحتی قابل درمان است. اگر این نوع تومور در مراحل اولیه شناخته شود به راحتی با عمل جراحی قابل درمان است. به طور کلی اغلب بیماری های پوستی نگران کننده نیستند.

در صورت مشاهده موارد فوق چه باید کرد؟

از آنجا که هر پزشک بنا به تخصص خود می تواند برخی از بیماری ها را درمان کند برای درمان بیماری های مذکور نیز باید به یک پزشک متخصص پوست مراجعه نمود. اگرچه در سال های گذشته بعضی از پزشکان عمومی اقدام به درمان این نوع بیماری ها نموده اند اما لازم به ذکر است درمان کامل هر بیماری ای مستلزم شناخت کامل آن است. متخصصین پوست و مو به تمامی این موارد واقف هستند.

شما عزیزان برای طرح پرسش خود در خصوص بیماری های پوستی میتوانید از فرم ذیل استفاده نمایید تا متخصصین ما در کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر شادی مظلومی در اسرع وقت پاسخ گوی شما باشند. لازم به ذکر است در این مرکز مشاوره رایگان پوست و مو همه روزه عصر ها انجام می شود و شما می توانید در صفحه نخست به صورت آنلاین نوبت خود را رزرو نمایید و یا با شماره تلفن ها ذکر شده در انتهای سایت تماس حاصل فرمایید.

1
سوال و یا نظری دارید ؟ با ما در ارتباط باشید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین پاسخ به نظر
جدیدترین نظر
1 نویسنده نظر
ف.خ Recent comment authors
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
ف.خ
Guest
ف.خ

سلام.چندین سال پیش تشخیص اگزما برای سرم داده شد اما درمان فقط در حد موقت بود و این بیماری سالهاست ک منو درگیر کرده و در زمان های مختلف رفتار مختلفی داره بعضی وقتا انگار هیچ وقت نبوده و اوقات دیگه شدیدا بیرون میریزه و من تنها با شامپو کتوکونازول اونم مارک ناژو فقط جواب میگیرم اما خسته شدم از این پیشگیری هاو دنبال درمان قطعی و همیشگی هستم.اگه واقعا میتونید کمکم کنید ممنون میشم صادقانه بهم بگید نمیخوام وقت و هزینه الکی هدر کنم.میتونم رو تشخیص شما و درمانم حساب کنم؟ببخشید ک ب صراحت گفتم چون بعد این همه… خواندن همه